Zeroenergetyczne mieszkania

Deweloper VolkersWesselsVastgoed zaprojektował dla spółdzielni mieszkaniowej deltaWonen trzydzieści budynków mieszkalnych „EnergieNotaNul” w dzielnicy Stadshagen w Zwolle. Projekt jest realizowany przy współpracy wykonawcy Ufkes Apeldoorn. Dzielnica Stadshagen znajduje się przy historycznym centrum Zwolle. Oddanie inwestycji do użytku jest przewidywane w połowie 2015 roku.

Deweloper podkreśla energooszczędność budynków mieszkalnych “EnergieNotaNul”: budynek jest izolowany, wyposażony w wentylacje z odzyskaniem ciepła, pompę ciepła z ogrzewaniem podłogowym jako źródło ciepła oraz panele słoneczne na dachu. Mieszkania skierowane na stronę południową posiadają werandy, które nie tylko dają cień, ale są również wyposażone w panele słoneczne wytwarzające energię.

Według biura VolkersWessels “EnergieNotaNul” („rachunek za energie wynosi zero”) nie oznacza, że mieszkańcy nie będą otrzymywać rachunków za prąd, ale że w ostatecznym rozrachunku zużycie energii za cały rok wyniesie zero euro. Budynki mieszkalne produkują tyle energii, ile zużywają. Przez co nie powinny pojawić się dodatkowe koszty. Obliczenia zostały oparte narachunkach trzyosobowej rodziny.

Według dyrektora deltaWonen, budynki te posiadają dwie główne zalety. Pierwszą z nich jest ograniczenie emisji CO2, drugą niskie rachunki za energię.

19 het atelier architecten_01 Rysunek: 19 het atelier architecten

19 het atelier architecten_02 Rysunek: 19 het atelier architecten

19 het atelier architecten_03 Rysunek: 19 het atelier architecten

css.php