Holenderski projekt cegieł w urzędzie miasta w Bostonie

W zeszłym tygodniu został otwarty nowy budynek urzędu miasta na Dudley Square w Bostonie (Stany Zjednoczone). Według projektu pracowni Mecanoo archtecten oraz Sasaki Associates, trzy istniejące bloki zostały połączone przez dobudowę jeden kompleks. Bruce C. Boling Municipal Building, jak brzmi jego angielska nazwa, symbolizuje historię i rewitalizację lokalizacji w obszarze dzielnicy Roxbury.

Budynek stanowi miejsce pracy dla 500 osób z administracji szkół publicznych w Bostonie, jak i różnorodne obiekty użyteczności publicznej, centrum innowacji i sklepy. Ze względu na publiczny charakter miejsca, wygląda ono przyjaźnie i przystępnie, podczas gdy biura są dostosowane do nowych form pracy.

Trzy istniejące bloki o nazwach Ferdinand, Curtis i Waterman znajdują się w oddzielnych przestrzeniach; każdy z fasadą skierowaną w inną stronę. Fronty zostały odnowione i dopasowane do całości, przy czym nowa elewacja spaja je ze sobą. Wymieniona elewacja składa się z wielu rodzajów ułożeń cegieł, które zgrywają się względem siebie.

Dudley Square jest od dawna więzłem komunikacyjnym (w tym nadal przystankiem autobusowym), a ślady tego widoczne są także w budynku. Ciągi komunikacyjne na najniższych kondygnacjach są naznaczone obecnie nieistniejącymi liniami kolejowymi, podczas gdy sufity przy wejściach są oznakowane świecącymi „szynami”.

Parter stanowiący przestrzeń dostępną dla każdego został opisany przez architektów jako ‘nowy Dudley Square’. Na pierwszym piętrze mieszczą się miejsca spotkań publicznych szkół w Bostonie i Centrum Innowacji Roxbury. Na najwyższych piętrach znajdziemy otwartą przestrzeń biurową wraz z nowoczesnymi salami konferencyjnymi i innymi strefami pracy.

Budynek jest zwieńczony tarasem na dachu dostępnym dla wszystkich i latarniami będącymi najwyższym punktem Bruce C. Boling Municipal Building. Nowo wybudowana część podkreśla renesans obszaru Dudley Square.

Picture: Mecanoo

Picture: Mecanoo

Picture: Mecanoo

Picture: Mecanoo

Picture: Mecanoo

Picture: Mecanoo

Picture: Mecanoo

Picture: Mecanoo

Picture: Mecanoo

Picture: Mecanoo

css.php