Innowacyjna alternatywa dla umeblowania biurowego od UNStudio

StandTable ułatwia i stymuluje metody pracy. W kwietniu miała miejsce premiera innowacyjnego mebla zaprojektowanego przez Bena van Berkela.

Projekt powstał z myślą o wielu zaletach pozycji stojącej podczas pracy. Biorąc pod uwagę długi okres spędzony za biurkiem, postawa stojąca wpływa pozytywnie na zdrowie; kolejną zaletą jest zwiększona produktywność i kreatywność pracownika.

StandTable wychodzi naprzeciw nowym oczekiwaniom, jednocześnie dopasowując się do obowiązujących obecnie metod pracy. Innowacyjna alternatywa spełnia szerokie spektrum użytkowania od spontanicznych zebrań do krótkich omówień bieżących spraw. Wynalazek Van Bergela z biura UNStudio umożliwia zarówno osobistą jak i cyfrową komunikację.

Łatwa zmiana postawy
W StandTable tradycyjny okrągły stół został unowocześniony o trzy wysokości. To umożliwia użytkownikowi swobodną zmianę miejsc i pozycji podczas pracy, twierdzi UNStudio. Ponadto w przeciwieństwie do tradycyjnego biurka, zamiast pozornego komfortu i ograniczonej przestrzeni okrągły mebel oferuje dużo większą swobodę.
Każdy z trzech blatów jest wykonany z drewna, materiału tekstylnego i formica. W środku są umieszczone porty USB umozliwiające połączenie z laptopami, tabletami i telefonami komórkowymi. Stół jest opatrzony także w przechowywalnie dla okryć wierzchnich i pokrówców. Każdy z trzech płaszczyzn może być dostosowany do bieżących potrzeb.

Innowacyjne umeblowanie
StandTable pozwala na zarówno indywidualną pracę jak i działanie w małej grupie, przekonuje Van Berkel. Połączenie kilku stołów umożliwia współpracę w większej grupie. Kompaktowy rozmiar i okrągła forma mebla jest praktyczna także ze względu na oszczędnośc miejsca w przestrzeniach biurowych.

Van Berkel zaprojektował StandTable dla marki PROOFF skupiającej się na innowacyjnym wyposażeniu biurowym. Wcześniej autor projektu stworzył dla tej samej firmy SitTable. W skład asortymentu marki wchodzą także m.in: EarChair, WorkSofa, SideSeat pochodzące ze Studio Makkink & Bey, a także PhoneBox i Niche z Axia Design.

Zdjęcie: UNSTUDIO/PROOFF

Zdjęcie: UN STUDIO/PROOFF

Zdjęcie: UN STUDIO/PROOFF

Zdjęcie: UNSTUDIO/PROOFF

Zdjęcie: UN STUDIO/PROOFF

Zdjęcie: UNSTUDIO/PROOFF

Zdjęcie: UN STUDIO/PROOFF

Zdjęcie: UNSTUDIO/PROOFF

Zdjęcie: UN STUDIO/PROOFF

Zdjęcie: UNSTUDIO/PROOFF

css.php