Dachówki słoneczne 2.0

Gdy myślimy o panelach słonecznych przed naszym oczami staje dach pokryty ciemnymi, prostokątnymi płytami. Nie są one jednak przez wszystkich doceniane, co spowodowało pojawienie się czegoś nowego na rynku – dachówki solarnej.

Nazwa mówi sama za siebie. Dachówka solarna to nic innego, jak połączenie dachówki z panelem słonecznym. Jest to po prostu panel słoneczny w kształcie dachówki. Dachówki słoneczne – tak jak to ma miejsce przy panelach słonecznych – nie są montowane na dachówkach, gdyż same w sobie pełnią funkcje zwykłych dachówek pokrywających dach.

Dachówki solarne są doskonałym rozwiązaniem dla ludzi pragnących czegoś innego oraz dla tych, którym prostokątne panele nie przypadły do gustu. Dachówka solarna jest w pełni zintegrowana z dachem, co daje wyjątkowe połączenie.

Wydajność paneli słonecznych w dachówkach jest porównywalna ze zwyczajnymi panelami. Rzeczywista wydajność dachówek solarnych może być znacznie większa, ze względu na możliwość pokrycia całego dachu tym materiałem. Ta forma zastosowania paneli słonecznych jest droższa od typowych paneli, ale zyskuje się nowe dachówki.

Dachówki solarne są dostępne w rożnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Porównywalną alternatywą dla dachówek solarnych są przezroczyste dachówki – SolTechSystem, szwedzkiej firmy SolTechEnergy. W przypadku tych dachówek znajdująca się pod nimi warstwa powietrza zostaje ogrzana przez słońce, co dostarcza znaczną ilość energii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Zdjęcie: dgem.nl

css.php