Budynek O|2 Uniwersytetu w Amsterdamie

Budynek badań i edukacji O|2 Uniwersytetu w Amsterdamie został oddany do użytku. Pod przewodnictwem pracowników z EGM architecten budynek powstawał przez prawie dwa lata. Zgodnie z oczekiwaniami w pierwszym kwartale przyszłego roku będzie tu przebywać 750 badaczy i około 100 studentów drugiego stopnia.

Razem będą oni pracować nad zagadnieniami z dziedziny Zdrowia i Nauk Społecznych. Budynek O|2 zajmuje przestrzeń 33.000 metrów kwadratowych podzieloną na 6 pięter. Jest on elementem łączącym kampus wydziału badań Uniwersytetu w Amsterdamie z jego centrum medycznym.

Wewnątrz są przeprowadzane zajęcia biochemiczne oraz badania. Obok laboratoriów i funkcji dydaktycznych przestrzeń zawiera także miejsce spotkań i restauracje.

Biały kwadrat
Budynek jest zaprojektowany na kształt białego kwadratu z wycięciami w strategicznych miejscach. Dzięki temu powstała struktura ze spektakularnym polem widzenia umożliwiająca dotarcie światła dziennego głęboko do środka budynku. Budynek ma jasny i funkcjonalny podział: każde piętro składa się ze wschodniego i zachodniego skrzydła przedzielonego atrium.

Oba skrzydła są podzielone na przestrzeń dla laboratoriów, biur i serwisów. Budynek jest przygotowany i dostosowany na wciąż zmieniające się programy badawcze poprzez elastyczne, uniwersalne moduły laboratoryjne w gotowych wzorcach do zaprojektowania i dostosowania w razie potrzeby.

Duża ilość funkcji użytkowych nie kłóci się z przestrzenią spotkań, która zaprojektowana jest w sposób ułatwiający optymalną interakcję między pracownikami a studentami.
Budynek O|2 ma wiele miejsc widokowych w różnych miejscach na wszystkich piętrach. Atrium i przestrzenie spotkań na różnych poziomach nie tylko zapewnia interakcję ale też współpracę dzięki swym dużym jasnym widokom w całym budynku.

Zaangażowane jednostki
Jednostki, które brały udział w tworzeniu budynku obok EGM architecten, to: TBI-firmy J.P. van Eesteren, Wolter Dros en Croon Elektrotechniek; Royal HaskoningDHV, Peutz, Valstar Simonis, Dr. Heinekamp en Wesemann.

Zdjęcie: EGM architecten

Zdjęcie: EGM architecten

Zdjęcie: EGM architecten

Zdjęcie: EGM architecten

Zdjęcie: EGM architecten

Zdjęcie: EGM architecten

Zdjęcie: EGM architecten

Zdjęcie: EGM architecten

Zdjęcie: EGM architecten

Zdjęcie: EGM architecten

css.php