3M w Delft

W parku technologicznym Technopolis otwarto nową centralę firmy 3M, zaprojektowaną przez biuro architektoniczne cepezed. Budowa biurowca o powierzchni 7 500 metrów kwadratowych zajęła rok.

Cylindryczny budynek posiada horyzontalny układ elewacji, zaopatrzony w parapety pokryte aluminium oraz panoramiczne okna. Wewnątrz budynek jest podzielony na dwie półkoliste części przedzielone zadaszonym dziedzińcem. W gmachu znajdują się między innymi biura, laboratoria, restauracja oraz showroom przeznaczony do prezentacji produktów firmy 3M.

W podziemiach budynku znajduje się parking przeznaczony dla rowerów oraz samochodów. W tej części znajduje się również przestrzeń z wykorzystaniem na magazyny, hale ekspedycyjne oraz szatnie.

Budynek został zaopatrzony w najnowsze produkty oraz rozwiązania technologiczne stworzone przez firmę 3M, między innymi filtry do wody i filtry powietrzne oraz innowacyjne rozwiązania zakresu technologii oświetlenia.

Gmach otrzymał certyfikat BREEAM (z zakresu zrównoważonego budownictwa) z oceną “Bardzo dobry”, co oznacza między innymi, że jest on przyjazny środowisku.

Zdjęcia: Léon van Woerkom, René de Wit

3M kantoorgebouw Delft. Cepezed architecten.

LeonvanWoerkom01

LeonvanWoerkom02

3M kantoorgebouw Delft. Cepezed architecten.

css.php